Bumper Ball – wiele rodzajów gry!


Bumper Ball – wiele rodzajów gry!

Bumper Ball, Bubble Football, Zorb Soccer i jeszcze przynajmniej kilka podobnych kombinacji tych nazw kryje pod sobą równie wiele wariantów na grę w dmuchanych kulach.

Bubble Bowling

Grupa kilku zawodników stoi na jednym końcu boiska, a jeden zawodnik drużyny przeciwnej stoi po drugiej stronie. Jego zadaniem jest rozpędzić się i rzucić w stojących przeciwników, tak by strącić jak najwięcej z nich! Dokładnie, jak w kręglach 🙂

Bubble Sumo

Dwóch zawodników staje wewnątrz narysowanego okręgu, a cel gry jest prosty: wypchnąć przeciwnika poza okrąg. Dokładnie, jak w sumo 🙂

Bulldog

Stojący na środku boiska zawodnik, niczym bulldog, stara się powstrzymać jak największą liczbę przeciwników, starających się przebiec od jednej do drugiej końcowej linii boiska. Każdy przewrócony zawodnik musi dołączyć do środka i samemu przeszkadzać biegnącym.

Last Man Standing

Pięciu na pięciu. Wszyscy startują ze swojego końca boiska. Ruszają na pełnej, by przewrócić wszystkich przeciwników. Jeżeli komuś się to uda – przeciwnik nie może już wrócić do gry. Ostatni nieprzewrócony gracz zwycięża.

Rugby

Zawodnicy stają w drużynach naprzeciw siebie. Mogą łapać piłkę do rąk i ukrywać ją wewnątrz swego bumper ball’a, biegnąc do linii końcowej, by zrobić przyłożenie. Ale przeciwnicy nie dadzą tak łatwo przejść przez swe szyki i zaatakują z impetem, by przewrócić atakującego. Gdy ten straci pion, musi szybko oddać piłkę do któregoś z kolegów – inaczej sędzia zastosuje grę pasywną, a piłka będzie dla przeciwnika.

KOMENTARZE